מה זה שיווק שותפים

שמעתם או קבלתם המלצה לעשות שיווק שותפים ואתם רוצים מידע נוסף כדי להחליט האם זה בשבילכם - הגעתם לבלוג הנכון. שיווק שותפים היא אחת הדרכים הטובות ביותר להרוויח כסף על ידי שיווק מוצרים ו\או שירותים שאינם שלכם, בדרכים רבות ומגוונות. ישנם סוגים רבים של תוכניות שותפים. כאן, תמצאו מידע שיתן לכם להחליט האם כדאי לכם להשקיע זמן ומאמץ בשיווק שותפים. בסיום נראה לנו כי יהיה לכם מושג טוב יותר במה מדובר:

1.  מה זה בכלל שיווק שותפים?

יש שני סוגי שיתוף מרכזיים:
*אתם מחפשים משווקים.
*אתם המשווקים.
כאשר אתם המשווקים, אתם משווקים מוצר של מישהו: זה יכול להיות מוצר, שירות, קורס, משהו דיגיטאלי משהו פיזי וכדומה - ובתמורה תקבלו עמלה.

ויש גם תוכנית שותפים בו מה אתם מחפשים משווקים: זהו הסכם שבו עסק משלם לעסק אחר או למשפיען ('השותף') עמלה עבור שליחת תנועה ו/או מכירות דרכו. ניתן להשיג זאת באמצעות תוכן אינטרנט, מדיה חברתית או שילוב מוצר, המלצה על מוצר.

**אנחנו נתרכז יותר בתחום השיווק של המוצרים. כי הוא יותר קל למימוש לקהל הרחב שרוצה להרוויח עוד כסף.

2. מה אפשר למכור ולשווק בתוכנית שיווק שותפים?

הכל. למשל קורסים מקוונים, קורסים פיזיים, סדנאות פיזיות ודיגיטאליות. שליחה לאתר מכירות או לחנות פיזית או למוצר, מוצר עם מבצע רכישה שרק אצלכם יש מחיר מיוחד וכדומה. בקיצור, כל דבר שאפשר למכור.

3. איפה אני מוצא/ת את התוכנית שותפים כדי לעבוד עימה?
מאוד פשוט. באינטרנט יש המון מקומות בהם אפשר למצוא שיווק שותפים. איפה אנחנו ממליצים להתחיל בתוכנית השותפים של פולואים.

4. איך עובד שיווק שותפים מבחינה טכנית?

אתם מקבלים מהמוכר קישור למוצר הכולל קוד. קוד המזהה אתכם באופן ייחודי. זהו לינק שלכם לשיווק המוצר. לכל מוצר יש לינק שלו ספציפי.
כלומר אם אני עושה העתק הדבק לקישור שלכם, או משתף אותו - אני בעצם משווק אתכם ואני לא אוכל להרוויח מכך כסף אלה אתם. כל מי שיקנה את המוצר- אתם תקבלו את העמלה שהובטחה לכם.

שימו לב שיש לינקים שמוגבלים בזמן ויש שלא. בהתאם למוצר לאתם משווקים ולחוזה מול המוכר.

5. איך מרווחים כסף מתוכנית שיווק שותפים.

לאחר שהגולש לחץ על הלינק אצלכם בבלוג או בפוסט או בכל מקום שפרסמתם ורכש! הנקודה היא הרכישה -אם הוא לא רכש ורק לחץ על הלינק אתם לא מקבלים עמלה. לאחר שהגולש רכש - אתם מקבלים עמלה בהתאם להסכם עם החברה.

6. מה תכלס צריך לעשות בשיווק שותפים?

לאחר קבלת הלינק, עליכם לפרסם בכל מקום שתוכלו על המוצר. באימייל, בבלוג שלכם, ברשתות החבריות וכדומה. אתם תמליצו על המוצר ותקדמו אותו הכי טוב שאתם יכולים.

עכשיו לא צריך להילחץ. לא תפרסמו, לא תקדמו את המוצר - לא קרה כלום. פשוט אתם לא תקבלו עמלה. זאת לא עבודה שאתם מחויבים לתוצאות מכירה כלפי בעל העסק. שיווק המוצר והצלחתו הוא הרווח שלכם ואם מצליחים לשווק גם יש רווחים יפים.

7. כמה כסף אפשר להרוויח בתוכנית שותפים?

כעיקרון אין תקרה, ההכנסות הם בהתאם למוצר, לעמלה להשקעה שלכם ועוד. אבל יש אנשים שעשו מקידום שותפים ממש עסק ומרוויחים יפה. ככה שהכל תלוי בהרבה גורמים.  אין סכום תקרה שאפשר לציין. זה תלוי בעיקר בכמות ההשקעה שלכם, במוצרים שתשקיעו בשיווקם ועוד. היינו אומרים הגבול הוא השמיים אבל מזמן השמים הם לא הגבול.

8. איך מתחילים עם שיווק שותפים?

כותבים בגוגל "שיווק שותפים"-מוצאים מוצר או חברה או כל דבר שמעניין אתכם ואתם רוצים לקדם. המון חברות גדולות כמו אמזון, ועלי אקספרס כבר יש להם נישא מיוחדת לכך באתר שלהם. מחפשים האם יש חברה של שיווק שותפים שצריכה משווקים. מוצאים אתר של שיווק שותפים שבוא הצעות לשיווק ובוחרים משם. 

9. האם שיווק שותפים עולה לי כסף?

שיווק שותפים הוא עסק לכל דבר צריך להשקיע בו זמן. כסף זאת אפשרות נוספת, שאינה חובה. כאשר אתם רואים שהמוצר שאתם משווקים הוא להיט. אתם יכולים לקחת את המוצר שאתם משווקים ולפרסם אותו בתשלום, על חשבונכם. רק במקרה כזה שיווק שותפים עולה כסף.

10. האם שיווק שותפים הוא הכנסה פסיבית?

בדר"כ לא. שיווק שותפים אינו הכנסה פסיבית כלל. כדי להגיע לרווחים עליכם לפרסם כל הזמן. להיות פעילים. זאת עבודה. לבדוק איזה מוצרים מצליחים איזה לא ולשנות בהתאם. לא לכולם זאת עבודה במשרה מלאה אבל יש להשקיע זמן ומאמץ.

מצד שני, אם תפרסמו על מוצר בבלוג, אתרי WIX, וורדפרס וכדומה ואנשים יגיעו אליהם וירכשו, זה כן  יצור לכם הכנסה פסיבית עם הזמן . רק שימו לב שרוב הפרסומים שאתם משווקים אינם לנצח לעומת מצב בו אתם בעלי המוצר. 

11. מה החסרונות בשיווק שותפים?

אתם מקבלים רק חלק מהרווחים. מצד שני, אין עליכם שום עול של שליחת המוצר, אריזתו, הגעתו וכך גם המוצרים לוגיסטיים כמו קורסים ומוצרים דיגיטליים. אתם רק משווקים את המוצר עצמו.

יש גם שיווק שותפים שבוא אתם רוכשים את המוצר ואז משווקים אותו ואז כמובן גם האחריות הזאת מוטלת עליכם. אבל הכל זה החלטה שלכם.

זה יכול להיות תהליך פרסום זמני, למשל מוצר שמבקשים שתקדמו לכמה חודשים וכדומה. לא כל מוצר שתקדמו והולך לכם טוב הוא לנצח, כך שחשוב לא לנוח על זרי הדפנה ולפרסם מספר של מוצרים לפי זמנכם ויכולתכם. חשוב לקרוא את האותיות הקטנות.

12. מה ההבדל בין שיווק שותפים לבין מכירה?

יש תוכניות שותפים ישירות ויש עקיפות. כאשר אתם מפרסמים שירותים מוצרים וכדומה של חברות עקיפות אתם יכולים להחליף באופן דינמי את הפרסומים שלכם.

במקרה שאתם הופכים מפיצים של מוצר או שירות, כמובן שאז התנאים משתנים בהתאם. אנחנו כאן מדברים יותר על שיווק של מוצר על ידי לינקים, שזה יותר פשוט.

13. איך אני יודע/ת איזה מוצר מתאים לי לשווק בשיווק שותפים?

איך בוחרים מוצר או שירות לקידום? זאת שאלה שכל שותף צריך לשאול את עצמו. הכי כדאי לקדם מוצר בו יש לכם סוג של ענין. אתם תראו שזה ישאיר אתכם לא משועממים מהשיווק זמן רב יותר.
מצד שני, אולי כדאי לקחת מוצר שפחות מעניין אתכם אבל שנראה לכם רווחי עם עמלה גבוה יותר. אתם מכירים את עצמכם, תמחרו גם לפי רווחיות אבל גם לפי ענין. מוצרים שמעניינים אתכם ואתם מאמינים בהם-יהיה לכם יותר קל לשווק.

14. מה חשוב לעשות בשיווק שותפים?

לקרוא את החוזה. הוא בדר"כ קצר. להבין מתי הלינק שקבלתם פג והאם הוא פג. כמה העמלה. מה התנאים. זה שעשיתם שיווק שותפים במקום אחד לא אומר שהמקום האחר יהיה זהה. לקרוא.


חשוב לדעת שאם תפציצו יותר מידי פרסומות ושיווק אתם יכולים לסכן את חשבון הפייסבוק שלכם, למשל, לכן כדאי יותר לפרסם בקהילות בנושא הפרסום ולא בדף שלכם.

מומלץ לידע את הקהל שלכם שאתם מפרסמים מוצר שאתם מאמינים בו אבל גם מקבלים נתח מהמכירה.

תכירו את הקהל שלכם ותנצלו את הפלטפורמות של הרשתות החברתיות והבלוגים שלכם בחכמה. תכוונו את המכירה לקהל ספציפי שאתם מכירים. האם הם יותר מתעניינים בקופונים של הנחות או הם מחפשים מוצרי יוקרה? או האם הם מחפשים מוצר נגיש ושווה לכל נפש? האם אתם מפרסמים מוצר פופולארי בשוק או מוצר חדש שמענים רק קהל מסוים? תפרסמו בצורה חכמה. אנשים לא הכי אוהבים פרסומות אבל אוהבים לקנות. צריך לשלב בין השניים בחכמה, להבין את הצרכים של הלקוחות ולפרסם במקומות המתאימים וכמובן לפרסם כמה שיותר.
***
אהבתם את המדריך שלנו? יש לנו עוד המון בלוגים חשובים ומעניינים: לחצו כאן.

זהו. קיבלתם את כל הרקע הבסיסי להבנה על מה זה שיווק שותפים כדי לקבל החלטה מושכלת- האם זה מתאים לכם.

אז למה אתם מחכים? קדימה לעבודה!

 

 

שתף:

תגובות והערות: (0)

יש להזין שם
יש להזין הערה
שירות לקוחות
Sidebar חשבון תפריט מועדפים